Urząd Gminy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zagrożenie podtopieniami

W związku z wysokim poziomem wody na rzece Bug istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia w najbliższych dniach lokalnych podtopień na terenie sołectw Młynarze i Słopsk.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi na stronie Urzędu Gminy w Zabrodziu: - Informacja dla mieszkańców zagrożonych powodzią z terenu sołectw: Młynarze i Słopsk
Start / Strefa mieszkańca / Bezpieczeństwo / Informacja dla mieszkańców zagrożonych powodzią z terenu sołectw: Młynarze i Słopsk

19 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Zagrożenie podtopieniami

Ferie zimowe

18 stycznia 2019

Zaproszenie na IV Sesję Rady Gminy Zabrodzie

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r., poz. 994.) zwołuję  Sesję Rady Gminy Zabrodzie Nr IV, na dzień 22 stycznia  2019 r. o godz. 1200 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zabrodziu.

15 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Zaproszenie na IV Sesję Rady Gminy Zabrodzie

Zwrot podatku akcyzowego w 2019 r. – nowe przepisy od 1 stycznia 2019 r.

Ustawa z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej zwiększa limit zużywanego oleju napędowego na 1 ha upraw rolnych oraz wprowadza limitu zużycia oleju napędowego:

15 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Zwrot podatku akcyzowego w 2019 r. – nowe przepisy od 1 stycznia 2019 r.
Przejdź do - Takiego orszaku a raczej orszaków jeszcze nie było...

Takiego orszaku a raczej orszaków jeszcze nie było...

W dniu 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego wierni wszystkich parafii mieszczących się na terenie Gminy Zabrodzie postanowili wspólnie udać się do stajenki. Każdy z trzech orszaków ruszał o innej porze i z innego miejsca, tak by o wyznaczonej godzinie spotkać się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu i razem pochylić się z modlitwą i kolędą na ustach przed żłóbkiem Jezusa.

10 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Takiego orszaku a raczej orszaków jeszcze nie było...
Przejdź do - XXII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek – Zabrodzie 2019

XXII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek – Zabrodzie 2019

 … odbył się 7-stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. Jak co roku wzięli w nim udział uczniowie trzech szkól podstawowych oraz Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu. Dodatkowym akcentem spotkania były prezentacje poza konkursowe: wychowanków Niepublicznego Przedszkola” Zaczarowany Ołówek”, uczniów kl. II Szkoły Podstawowej im. Ks. Henryka Nowackiego w Adelinie oraz wychowanków Domu Pomocy Społecznej „Fiszor” w Gaju.

10 stycznia 2019
Czytaj więcej o: XXII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek – Zabrodzie 2019
Przejdź do - Nowy samochód dla OSP Zabrodzie

Nowy samochód dla OSP Zabrodzie

Po sesji Rady Gminy Zabrodzie, która odbyła się 28 grudnia br. Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski w obecności Radnych Gminy Zabrodzie oraz Sołtysów dokonał symbolicznego przekazania kluczyków do nowego samochodu Prezesowi OSP Zabrodzie Dh Przemysławowi Raniewiczowi.

28 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Nowy samochód dla OSP Zabrodzie